• Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
Громадськість Києва вимагає від міської ради перейменувати проспект на честь Романа Шухевича

 

Громадськість Києва вимагає від міської ради перейменувати  проспект на честь Романа Шухевича

 

Громадські організації міста Києва закликають депутатів Київської міської ради дослухатись до позиції киян та перейменувати проспект Генерала Ватутіна у Деснянському районі на честь Головного командира Української повстанської армії, генерала-хорунжого Романа Шухевича.

У 2017 році на державному рівні Україна відзначить 75 років з початку формування УПА та 110 років з дня народження Романа Шухевича. Столиця України має демонструвати гідний приклад вшанування героїв українського визвольного руху, та позбутися традицій тоталітарного радянського  минулого.

Напередодні, 22 грудня 2016 року, Київрада не змогла ухвалити  рішення про перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича. Головною причиною стала неконструктивна позиція фракції “Солідарність” у Київраді, яка в останній момент відмовились підтримати це рішення.

 

На засіданні Київради був присутній син Романа Шухевича, політв’язень радянських концтаборів, народний депутат України Юрій Шухевич, який закликав депутатів вшанувати свого батька і перейменувати  проспект на його честь.

Нагадаємо, що таке рішення отримало підтримку киян, що засвідчило громадське обговорення та підтримка профільних депутатських комісій:

· 28.03.2016-28.05.2016 під час громадського обговорення на єдиному веб-порталі  КМДА більшість киян, що взяли участь в голосуванні, підтримали пропозицію перейменувати проспект Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича;

· 08.06.2016 комісія з питань найменувань рекомендувала Київському міському голові внести до Київради подання щодо перейменування проспекту Генерала Ватутіна на пр. Романа Шухевича.

· Рішення про перейменування підтримали обидві профільні комісії Київради: Постійна комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків та Постійна комісія з питань культури, туризму та інформаційної політики

 

Перейменування вулиці на честь Головного командира УПА в столиці України буде достойним доповненням крокам на вшанування пам’яті борців за незалежність України, серед яких:

· Рішення Президента України Петра Порошенка про запровадження Дня Захисника України саме в день створення УПА 14 жовтня;

· Ухвалений Верховною Радою України Закон “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”, серед яких — бійці УПА.

· 22 грудня 2016 р. Верховна Рада України ухвалила Постанову про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2017 році, згідно з якою у 2017 році Україна на державному рівні відзначає 75 років створення Української повстанської армії та 110 років з дня народження Романа Шухевича.

 

Громадські організації Києва закликають депутатів Київської міської ради дослухатись до позиції киян та перейменувати проспект Генерала Ватутіна на честь головного командира Української Повстанської Армії Романа Шухевича, який є одним із символів антитолітарного спротиву та боротьби українців за Незалежність у ХХ ст.

 

Звернення підтримали 27 громадських організацій та об’єднань:

 

· Громадський сектор Євромайдану

· Громадянський рух “Відсіч”

· Пласт – Національна Cкаутська Організація України

· Київське крайове братство ветеранів ОУН-УПА

· Центр досліджень визвольного руху

· Група “Політика національної пам’яті” Реанімаційного пакету реформ

· Благодійний фонд "Героїка"

· ВГО "Молодий Народний Рух"

· Київська міська організація Товариства «Меморіал» імені В. Стуса

· ВГО “Не будь байдужим!”

· ВМГО "Батьківщина молода"

· ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес"

· ВГО "Спілка Української Молоді в Україні"

· Всеукраїнське об'єднання військово-патріотичних організацій

· ГО "ТСЗСУТВМФ "Цивільний Корпус "АЗОВ"

· Ініціатива "Дріжджі"

· Рух "Простір свободи"

· Просвітницький центр національного відродження ім. Євгена Чикаленка

· ГО "ВМР "Національний Альянс"

· Фонд Оборони України

· Громадська організація "Голінська сотня"

· Київське національне товариство "Ерзянь Вал”

· Міжнародна благодійна установа “Центр Національного Відродження ім. С.Бандери”

· ГО "Молодіжний клуб Джура"

· ГО "Українська справа"

· ГО "Наша Воздвиженка"

· ГО "Всеукраїнська люстрація"

· ГО політичних експертів "Український меридіан"

 

 


Довідка. Як відомо у 1942 р. українці створили Українську повстанську армію, яка мала на меті боротися за незалежність України. 6,5 років повстанською армією керував Роман Шухевич. Українські повстанці воювали проти нацистських окупантів. Після повернення радянської влади УПА під командуванням Шухевича продовжувала опір радянському режимові до середини 1950-х років. Боротьба УПА — це приклад найтривалішого  в Центрально-Східній Європі спротиву тоталітарним режимам. В СРСР історію ОУН і УПА фальсифікували, а постать Шухевича, загиблого в бою з чекістами, намагалися скомпрометувати. З відновленням незалежності історики розпочали дослідження фактів про Українську повстанську армію.

 

Створення сайту - Микола Шевчук © 2009-2010