• Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
  • Фото Романа Шухевича
З нагоди річниці смерті Р. Шухевича в Києві відкриють філателістичну виставку

фото

Філателістична виставка «70-річчя створення УПА» є завершальним етапом одного із ювілейних заходів, організованих Світовим ювілейним комітетом з нагоди 70-річчя створення Української Повстанської Армії.

 

Після введення в обіг перших державних поштових марок України, присвячених 100-річчю від дня народження провідників визвольного руху Романа Шухевича (введена в обіг 29.06.2007 р.) та Степана Бандери (введена в обіг 01.01.2009 р.), автором яких є художник Василь Василенко, виникла унікальна історична можливість вперше провести Всеукраїнську поштову естафету, приурочену до ювілейної дати – 70-річчя створення Української Повстанської Армії.

 

Естафета стартувала 10 вересня 2012 р. від Київського поштамту з Майдану Незалежності. Пройшла поетапно безперервно протягом 36 діб згідно графіку Київською, Вінницькою, Хмельницькою, Житомирською, Рівненською Волинською, Тернопільською, Чернівецькою, Івано-Франківською, Закарпатською та Львівською областями, власне місцевостями, де в роки Другої світової війни та по її завершенні відбувався масовий національно-визвольний рух.

 

Під час естафети за активної участі членів Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича, особливо Київського крайового Братства ОУН-УПА на чолі з Орестом Васкулом, щоденно відбувалось відправлення поштової кореспонденції з населених пунктів, пов’язаних з національно-визвольним рухом, а також здійснювались покладання квітів до пам’ятників провідникам визвольного руху та пам’ятних знаків (меморіальних таблиць) борцям за волю України.

 

Фінішувала естафета 14 жовтня 2012 р. на Львівському головпоштамті під час урочистого спецпогашення франкувальним штемпелем «70 років УПА».

 

На основі зібраних під час естафети та упорядкованих філателістом Олександром Канівцем експонатів була створена Філателістична виставка «70-річчя створення УПА», яка стала способом об’єктивного висвітлення історії УПА цікавим і для спеціальної цільової групи населення і для українського загалу. Експонати розміщені на шести стендах.

 

Ще на одному стенді представлені марки «Підпільної пошти України» та листи «штафетних ліній», які частково відтворюють епоху визвольних змагань. Вони свідчать про існування ефективної мережі комунікацій учасників визвольного руху, населення, про роботу зв’язкових УПА та діяльність підпільної пошти України під час національно-визвольної боротьби середини ХХ століття.

 

Участь у відкритті візьмуть координатор Світового ювілейного комітету, директор Центру Національного відродження Тарас Рондзістий, голова київського крайового Братства ОУН-УПА Орест Васкул, Президент Фонду «Літопис УПА» Миколи Посівнич, історики, громадські діячі.

 

Символічним є, що презентація філателістичної виставки відбувається 5 березня - в день загибелі Головного Командира УПА Романа Шухевича.

 

Організатори заходу:

 

1. Світовий ювілейний комітет з відзначення 70-річчя створення УПА

2. Всеукраїнське Братство ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича

3. Київське крайове Братство ОУН-УПА

4. Приватне виробниче підприємство «Скорпіон-2000»

5. Молодіжний Націоналістичний Конгрес

 

Місце проведення: м. Київ, вул. Ярославів Вал 9 Центр Національного Відродження

Час проведення: вівторок 5 березня 2013 року о 12-00

 

Створення сайту - Микола Шевчук © 2009-2010